Recreantencompetitie: Seta 2 verslaat Destatec 2
Hoe is het toch mogelijk! Na 5 wedstrijden, dachten we dat we al voor de winterstop gedegradeerd waren en na de wedstrijd van vandaag staan we op een gedeelte tweede plaats van onder. Hieronder volgt het relaas. Destatec 2 uit Swalmen bezette een plaats in de middenmoot. Enkele spelers hebben zelfs in de eerste klasse gespeeld en hebben het onze eigen Hay van Enckevort nog héél moeilijk gemaakt. Wat moeten wij hiertegen beginnen, was onze grote vraag. Gewoon goed spelen, zei onze altijd optimistische captain Grad. Misschien kunnen we hier wel 5-5 tegen spelen, was zijn boodschap. Oho, dacht de rest!
Eric begon tegen Henk Kok en had weinig kans tegen hem. In 3 games weer terug naar de kantine gestuurd. Hetzelfde overkwam Sjaak tegen Ronald Hanssen. Ook hij was in 3 games afgewerkt. Nauwelijks een zweetdruppeltje hoeven te laten. Maar toen kwam Grad in de arena en hij wist van de kale knikker Stan Evers te winnen in 4 games. Hij schreeuwde het uit van vreugde en dit bleef niet onopgemerkt bij de rest van de teamleden. Jan speelde zeer verdienstelijk tegen Roel Janssen maar de vele backhandsmashes van Roel kon hij niet allemaal pareren. De wedstrijd werd in de vijfde game beslist in het voordeel van Roel. Jammer Jan, je zat er kort bij.
Het A/B-dubbel (Grad/Eric) ging traditioneel verloren. Het CD-dubbel (Jan/Sjaak) kreeg een merkwaardig verloop. De 1-ste game ging met maar liefst 11-3 verloren en Jan en Sjaak wisten niet hoe ze moesten kijken. Kunnen we er nu ineens niks meer van?! Kom op zeiden ze tegen elkaar, laat hun de fouten maar maken in plaats van wij. En jawel hoor, deze tactiek werkte. Bal in het spel houden en hun de fouten maar laten maken. In 4 games werd hun tegenstand gebroken en ook ons tweede winstpuntje was binnen.
Daarna ging het crescendo. Eric won van Stan, Sjaak won knap van Roel, Grad klopte Henk en Jan wist Ronald met zeer goed spel te verschalken. De eindstand was hiermee op 6-4 winst uit gekomen. Niet verwacht en toch door heel veel inzet verovert. Vandaag was Grad de duidelijke inspirator van ons succes. Beide enkelspelen gewonnen en de sfeer weer eens goed opgekrikt. Hij is dan ook duidelijk de “Man-of-the-Match” vandaag. Klasse Grad.
Nu komen we wel een beetje in een dubio situatie te zitten: Willen we nu wèl of niet degraderen? Tegen sommige tegenstanders hebben we namelijk nog wel een kans. Het te sterke Panningen is er volgend jaar niet meer bij, want die zijn nu al bijna kampioen. Kortom, misschien zijn er nog wel mogelijkheden. Misschien gaan we ook wel beter spelen met die sterke tegenstanders? Vandaag was de laatste thuiswedstrijd van dit jaar. Volgende week naar Helden en dan kunnen we een beetje de echte balans opmaken.
Groetjes Grad, Eric, Jan, Sjaak.